» Strona główna » Usługi » Cenniki » Wyceń okna » Kontakt

Strona główna » Nawiewniki okienne

NASZA OFERTA:
NAWIEWNIKI OKIENNE
Nawiewnik jest to urządzenie montowane w górnej części okna, którego zadaniem jest doprowadzenie powietrza do pomieszczeń, w których zastosowana została wentylacja grawitacyjna, bądź hybrydowa. Doprowadza on powietrze do pomieszczenia nawet przy szczelnie zamkniętych oknach, dzięki czemu poprawia się komfort przebywania w pomieszczeniu.
Obecnie montowana stolarka okienna jest niezwykle szczelna. Ograniczona tym samym wymiana powietrza, powoduje kondensację pary wodnej. Jej widoczne efekty to zawilgocenie ścian, pojawiający się grzyb. Pierwszą oznaką kłopotów z wentylacją w mieszkaniu jest problem zaparowanych szyb.
Nawiewniki działają bezobsługowo i automatycznie, nie wymagają zasilania, nie wyziębiają pomieszczeń jak rozszczelnienia okienne, chronią przed nadmiernym hałasem z zewnątrz.


Nawiewniki w zależności sposobu sterowania ilością powietrza dzielimy na:
» higrosterowane
» ciśnieniowe

Nawiewniki higrosterowane - działają automatycznie, w sposób uzależniony od wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczenia. Zamontowany wewnątrz czujnik z taśmy poliamidowej, otwiera lub przymyka ( w zależności od wilgotności powietrza wewnętrznego) przesłonę nawiewnika i z tym samym reguluje strumień powietrza dopływającego do pomieszczenia.

Nawiewniki ciśnieniowe - działają samoczynnie, pod wpływem zmian różnicy ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Doprowadzają do pomieszczenia taką ilość powietrza, jaka wynika z różnicy ciśnienia.

Nawiewniki składają się z dwóch zasadniczych elementów: części zewnętrznej (okapu), który chroni przez opadami atmosferycznymi oraz owadami; oraz wewnętrznej, która odpowiada za sterowanie ilością nawiewanego powietrza.

Dostępne są również wersje nawiewników o podwyższonych parametrach akustycznych.

Usługi nasze realizujemy w oparciu o wyroby wiodących na rynku polskim producentów:

Jesteśmy obecni w Warszawie oraz na terenie powiatów: Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Warszawa-Zachodnia, Żyrardów.
© 2015 B.T.B „Technigon", ul. Wilsona 32a 05-840 Brwinów 10 Minut Marketing - Projektowanie stron WWW